Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Додаток №3

до наказу від 27.08.2020   №74

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування)

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1. Після отримання директором письмової заяви про випадок булінгу,  скликається засідання комісії з розгляду випадків булінгу.
  2. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

3. У разі отримання повідомлення від ювенальної превенції відділу поліції директор:

- повідомляє відділ освіти про факт правопорушення, злочину, який скоїв учень закладу;

- створює наказ про проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину;

- за результатом роботи соціально-психологічної служби, класного керівника з класним колективом та педагогами, які викладають у класі, створює наказ про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину;

- на основі наказу про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину разом з соціально-психологічною службою проводить засідання комісії по роботі з дітьми, які потребують додаткової педагогічної уваги, з фактом скоєння учнем правопорушення, злочину (протокол);

- разом з соціально-психологічною службою надає рекомендації батькам щодо виховання дитини,

- звертається до інших спеціалістів (за потребою),

- вирішує питання про постановку на внутрішкільний облік;

- протягом 3-х днів надає матеріали до відділу освіти за підсумками проведеної роботи з учнем, який скоїв правопорушення, злочин та його батьками.

4. Соціально-педагогічна служба:

- після наказу директора школи про проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину складає характеристику на учня та його сім’ю;

- проводить індивідуальну роботу з учнем та його батьками;

- на основі роботи, проведеної з учнем та його батьками, робить результати (звіт, інформація), які директор школи включає у наказ про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину.

5. Класний керівник:

- вносить зміни до плану виховної роботи класу;

- складає характеристику на учня та його сім’ю;

- залучає учня до позаурочної діяльності, участі у масових заходах, активному житті класу та школи;

- оформлює результати роботи, проведеної з учнем та його батьками, які директор школи включає у наказ про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину.

6. Комісія з розгляду випадків булінгу розробляє рекомендації та план подальших дій щодо припинення фактів булінгу у закладі.

7. Згідно з КУпАП вчинення булінгу неповнолітньою чи малолітньою особою тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів (штрафом від 850 до 1700 грн.) або від 20 до 40 годин громадських робіт.

8. Знущання, вчинені повторно упродовж року, караються штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року, після накладання адміністративного стягнення штраф становитиме від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин.

9. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

10. За приховування директором або працівниками закладу фактів булінгу накладається штраф від 850 до 1700 грн або призначають виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.