A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ХУДЯКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ З ПОЧАТКОВОЮ ШКОЛОЮ ТА ГІМНАЗІЄЮ ЛЕСЬКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Заходи

Акція "Подаруй книгу шкільній бібліотеці"

Завдяки акції "Подаруй книгу шкільній бібліотеці" та коштам, отриманим за здану макулатуру, бібліотека нашого ліцею поповнилась художньою літературою для учнів різних вікових категорій. 

 

 До бібліотеки ліцею завітали учні 2 класу. Вони були ознайомлені з Правилами бібліотеки. Учні обрали книги улюблених казок відповідно до віку!

 

 

 

"ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЖИВЕ І ПРОМОВЛЯЄ..."  Під таким гаслом учні Худяківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Леськівської сільської ради взяли участь у відзначенні 207-ої річниці з дня народження поета. 

https://m.facebook.com/groups/593177578240691/permalink/763113581247089/

25 лютого - 150-річчя з Дня народження Лесі Українки

Видатну письменницю вшановує вся Україна. Учні та вчителі нашого ЗЗСО не могли залишитись осторонь такої важливої події. Були проведені вікторини, бесіди, декламування поезії, показані презентації та відеофільми. Надзвичайну активність, креативність і талант виявили учні у своїх творчих роботах. Багато малюнків до творів Лесі Українки, колажі, кросворди, вікторини, підготовані учнями, приємно здивували і порадували. Останнім етапом стало проведення квесту "НІ! Я ЖИВА! Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!" за участю учнів 8-10 класів, які показали високий рівень знання біографії поетеси, логіку, кмітливість та швидкість. Щиро дякую усім учням та вчителям, що долучилися до святкування ювілею!

            

 

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами

Бій під Крутами – бій, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу воєнну перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Бій став важливою частиною української історичної пам'яті, а через заборону теми в радянський час і мало надійної інформації (серед головних джерел довгий час була праця Д. Дорошенка «Історія України. 1917—1923», написана 1930 року в Берліні, яка містить чимало перекручень) він обріс міфами, чимало з яких популярні й донині.

2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник.

 

Патріотична вікторина до Дня Соборності онлайн

 

Я люблю Україну (вікторина для початкових класів)

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень